Išvykoje pelnytų įvarčių taisyklė

Išvykoje pelnytų įvarčių taisyklė - tai būdas nutraukti lygiąsias asociacijų futbole, kai dvi komandos žaidė du kėlinius ir po vieną kartą kiekvienos komandos aikštėje. Pagal šią taisyklę pergalė skiriama komandai, kuri įmušė daugiau įvarčių "išvykoje". Ši taisyklė taikoma UEFA Čempionų lygoje, UEFA Europos lygoje, FIFA pasaulio futbolo čempionato atrankoje, CONCACAF Čempionų lygoje, MLS taurės atkrintamosiose varžybose, AFC Čempionų lygoje, AFC taurėje, Copa Libertadores, Copa Sudamericana, CAF Čempionų lygoje, CAF Konfederacijos taurėje, Liga MX atkrintamosiose varžybose, Futbolo lygos taurės pusfinalyje ir Futbolo lygos atkrintamųjų varžybų pusfinalyje.

Pavyzdys

Realus pavyzdys - 2011-2012 m. UEFA Čempionų lygos rungtynės, kuriose 16-ajame ture žaidė Marselio ir Milano "Inter" komandos. Pirmąjį kėlinį "Marseille" namie laimėjo 1:0, o antrąjį pralaimėjo 1:2. Kadangi jie buvo išvykoje ir įmušė vieną įvartį (priešingai nei Milano "Inter", nes jie neįmušė nė vieno įvarčio, kai buvo išvykoje), jie laimėjo rungtynes išvykoje.

• Marseille 1-0 Inter Milan
  • Milano "Inter" 2 - Marselio "1Marseille

Klausimai ir atsakymai

K: Kokia yra "Away goals" taisyklė?

A: "Away goals" taisyklė - tai būdas nutraukti lygiąsias futbolo asociacijoje, kai dvi komandos žaidė du kėlinius ir po vieną kartą kiekvienos komandos aikštėje.

K: Kaip pagal "Away goals" taisyklę nustatomas nugalėtojas?

A: Taisyklė sako, kad pergalė skiriama komandai, kuri įmušė daugiau įvarčių "išvykoje".

K: Kokiose varžybose taikoma "Away goals" taisyklė?

A: "Away goals" taisyklė taikoma UEFA Čempionų lygoje, UEFA Europos lygoje, FIFA pasaulio futbolo čempionato atrankoje, CONCACAF Čempionų lygoje, MLS taurės atkrintamosiose varžybose, AFC Čempionų lygoje, AFC taurėje, Copa Libertadores, Copa Sudamericana, CAF Čempionų lygoje, CAF Konfederacijos taurėje, Liga MX atkrintamosiose varžybose, Futbolo lygos taurės pusfinalyje ir Futbolo lygos atkrintamųjų varžybų pusfinalyje.

Klausimas: Kas atsitinka, jei abi komandos išvykoje įmuša vienodą įvarčių skaičių?

A: Jei abi komandos yra įmušusios vienodą įvarčių skaičių išvykoje, paprastai sprendžiama per pratęsimą, baudinių seriją arba žaidžiamos trejos rungtynės.

K: Kodėl taikoma išvykoje pelnytų įvarčių taisyklė?

A.: Išvykos įvarčių taisyklė taikoma siekiant paskatinti komandas žaisti atakuojantį futbolą išvykoje, be to, ji yra sąžiningas būdas nustatyti dviejų lygiųjų nugalėtoją.

Klausimas: Ar "Away goals" taisyklė yra prieštaringa?

A: Taip, "Away goals" taisyklė dažnai yra ginčytina, nes ji gali lemti nesąžiningus rezultatus, jei komanda įmuša daugiau įvarčių išvykoje, bet vis tiek pralaimi.

Klausimas: Ar kiekviena futbolo lyga taiko išvykos įvarčių taisyklę?

A: Ne, ne visos futbolo lygos taiko išvykos įvarčių taisyklę. Kai kurios lygos renkasi kitas lygiųjų taisykles, pavyzdžiui, papildomą laiką, baudinius arba pakartotinį mačą.