Stenlio taurės atkrintamosios varžybos

Stenlio taurės atkrintamosios varžybos - tai Nacionalinės ledo ritulio lygos atkrintamųjų varžybų turnyras.

Norėdama laimėti Stenlio taurę, komanda turi laimėti 16 atkrintamųjų varžybų rungtynių, po 4 kiekviename iš 4 ratų.

Atkrintamąsias varžybas sudaro 4 raundai. Kiekviename etape žaidžiama iki septynių pergalių. Tai reiškia, kad žaidžiamos iki septynerių rungtynių, kol viena komanda laimi 4 rungtynes. Pirmuose trijuose turuose nusprendžiama, kuri kiekvienos konferencijos komanda pateks į paskutinį turą. Paskutinis etapas vadinamas Stenlio taurės finalu. Šio rungtynių ciklo nugalėtojas tampa NHL ir Stenlio taurės laimėtoju.

Pirmasis atkrintamųjų varžybų etapas vadinamas konferencijos ketvirtfinaliu. Kiekvienoje konferencijoje žaidžiamos keturios rungtynės. Pirmojo etapo nugalėtojai patenka į antrąjį etapą. Trečiasis ratas - konferencijų finalai. Dvi likusios kiekvienos konferencijos (Rytų ir Vakarų konferencijos) komandos žaidžia tarpusavyje. Konferencijų čempionai patenka į Stenlio taurės finalą.

Per pirmuosius tris turus aukštesnę vietą užėmusi komanda turi namų ledo pranašumą. Stenlio taurės finale jį gauna geresnį reguliariojo sezono rezultatą pasiekusi komanda. Namų ledo ritulio pranašumą turinti komanda rengia 1, 2, 5 ir 7 rungtynes, o varžovė - 3, 4 ir 6 rungtynes (5-7 rungtynės žaidžiamos "prireikus").

Skirtingai nuo reguliariojo sezono rungtynių, kuriose yra pakeistas pratęsimo formatas (po 3 čiuožėjus ir vartininką kiekvienoje pusėje), atkrintamosiose varžybose žaidžia įprastos komandos (po 5 čiuožėjus ir vartininką kiekvienoje pusėje) ir visos jos žaidžiamos "staigios mirties" arba "auksinio įvarčio" formatu - laimi komanda, kuri pirmoji įmuša įvartį per pratęsimą.

Istorija

Prieš 1993-1994 m. sezoną stilius buvo visiškai kitoks. Lyga buvo suskirstyta į keturis divizionus, o į atkrintamąsias varžybas patekdavo keturios geriausios kiekvieno diviziono komandos. Be to, vietoj to, kad geriausia komanda žaistų su 8-ąją vietą konferencijoje užėmusia komanda, pirmąją vietą užėmusi komanda žaidė su ketvirtąją vietą kiekviename divizione užėmusia komanda, o antrąją vietą užėmusi komanda žaidė su trečiąją vietą užėmusia komanda. Antrajame etape dvi kiekvieno diviziono komandos nugalėtojos susikaus tarpusavyje dėl diviziono čempionų titulo. Trečiajame etape kiekvienos konferencijos diviziono nugalėtojos tarpusavyje žaisdavo dėl teisės patekti į Stenlio taurės finalą. Šiuo stiliumi iki šiol komandos atkrintamosiose varžybose sprendžiamos Amerikos ledo ritulio lygoje.

Klausimai ir atsakymai

K: Kas yra Stenlio taurės atkrintamosios varžybos?

A: Stenlio taurės atkrintamosios varžybos yra Nacionalinės ledo ritulio lygos atkrintamųjų varžybų turnyras. Norėdama laimėti Stenlio taurę, komanda turi laimėti 16 atkrintamųjų varžybų rungtynių, po 4 kiekviename iš 4 ratų.

Klausimas: Kiek atkrintamųjų varžybų etapų yra?

A: Atkrintamosiose varžybose yra keturi etapai. Kiekviename etape žaidžiamos geriausios septynerių rungtynių serijos, t. y. žaidžiamos iki septynerių rungtynių, kol viena komanda laimi keturias iš jų.

K: Kaip vadinamas pirmasis atkrintamųjų varžybų ratas?

A: Pirmasis atkrintamųjų varžybų etapas vadinamas konferencijų ketvirtfinaliu ir jį sudaro keturios rungtynės kiekvienoje konferencijoje.

K: Kas nutinka laimėjus rungtynes kiekviename etape?

A: Laimėjusios rungtynes kiekviename etape, komandos patenka į kitą etapą, kol pasiekia konferencijos finalą arba Stenlio taurės finalą.

Klausimas: Kas turi namų ledo pranašumą pirmuosiuose trijuose turuose?

A: Pirmuosiuose trijuose turuose namų ledo pranašumą turi aukštesnę vietą užėmusi komanda.

K: Kas turi namų ledo pranašumą Stenlio taurės finale? A: Stenlio taurės finale jį gauna geresnį reguliariojo sezono rezultatą pasiekusi komanda.

K: Kaip per atkrintamąsias varžybas skaičiuojami pratęsimai, palyginti su reguliariojo sezono rungtynėmis? A: Skirtingai nei reguliariojo sezono rungtynėse, kuriose yra pakeistas pratęsimo formatas (po 3 ledo ritulininkus ir vartininką vienoje pusėje), atkrintamųjų varžybų rungtynėse žaidžia įprastos sudėtys (po 5 ledo ritulininkus ir vartininką vienoje pusėje) ir visos jos žaidžiamos staigios mirties formatu.