FIFA paplūdimio futbolo pasaulio čempionatas

FIFA paplūdimio futbolo pasaulio taurė - tarptautinės paplūdimio futbolo varžybos. Jose žaidžia FIFA, pasaulinės šios sporto šakos organizacijos, narių vyrų rinktinės.

Šis turnyras buvo įsteigtas 1995 m. kaip paplūdimio futbolo pasaulio čempionatas. Kitą dešimtmetį jis vyko kasmet ir buvo kontroliuojamas "Beach Soccer Worldwide". Kadangi ši sporto šaka sparčiai populiarėjo ir augo, FIFA buvo suinteresuota kontroliuoti turnyrą, todėl jį perėmė ir pakeitė pavadinimą, kad jis taptų oficialiu FIFA turnyru. Nuo 2009 m. turnyras vyksta kas dvejus metus.

Paskutinis renginys vyko Espinjo mieste Portugalijoje. Antrą kartą čempionais tapo Portugalijos rinktinė, kuri pirmą kartą buvo kontroliuojama FIFA, finale 5:3 įveikusi Taitį.

Klausimai ir atsakymai

K: Kas yra FIFA paplūdimio futbolo pasaulio čempionatas?

A: FIFA paplūdimio futbolo pasaulio taurė yra tarptautinės paplūdimio futbolo varžybos, kuriose žaidžia vyrų nacionalinės komandos.

K: Kas kontroliuoja FIFA paplūdimio futbolo pasaulio taurės varžybas?

A: FIFA paplūdimio futbolo pasaulio taurės varžybas kontroliuoja FIFA, pasaulinė šios sporto šakos organizacija.

K: Kada buvo sukurtas turnyras?

A.: Turnyras buvo sukurtas 1995 m. kaip paplūdimio futbolo pasaulio čempionatas.

K: Kas kontroliavo turnyrą prieš FIFA?

A.: Prieš FIFA perimant turnyrą, jį kontroliavo "Beach Soccer Worldwide".

K: Kodėl FIFA norėjo kontroliuoti turnyrą?

A: FIFA buvo suinteresuota kontroliuoti turnyrą dėl didėjančio šio sporto populiarumo ir augimo.

K: Kaip dažnai vyksta FIFA paplūdimio futbolo pasaulio čempionatas?

A: Nuo 2009 m. turnyras vyksta kas dvejus metus.

K: Kas tapo paskutinio FIFA paplūdimio futbolo pasaulio taurės turnyro čempionais?

A: Antrą kartą čempionais tapo Portugalija, pirmą kartą kontroliuojama FIFA, finale 5:3 įveikusi Taitį.