Adolf Anderssen

Karlas Ernstas Adolfas Andersenas (1818 m. liepos 6 d. Breslau - 1879 m. kovo 13 d. Breslau) - vokiečių šachmatų meistras ir matematikos mokytojas. Nuo 1851 m. iki 1868 m. jis buvo pripažintas geriausiu pasaulio šachmatininku.

Andersenas laimėjo tris didžiuosius tarptautinius turnyrus: 1851 m. Londone, 1862 m. Londone ir 1870 m. Baden Badene. 1858 m. Anderssenas pralaimėjo mačus Paului Morphy, o 1866 m. - Šteinicui. Jis taip pat buvo šachmatų problemų autorius. p16

Anderssenas tapo sėkmingiausiu turnyrų žaidėju Europoje, laimėjęs daugiau nei pusę turnyrų, kuriuose dalyvavo, įskaitant 1870 m. Baden Badeno turnyrą, kuris prilygsta šiuolaikiniams stiprių GM turnyrams. Paskutinė jo sėkmė buvo 1877 m. Leipcigo turnyre, kur jis užėmė antrąją vietą, lygiai su Zukertortu nusileidęs Paulsenui. Tada jam buvo beveik 60 metų.

Jis iki šiol garsėja puikiu pasiaukojančiu žaidimu puolime, ypač "Nemirtingame žaidime" (1851 m.) ir "Amžinai žaliame žaidime" (1852 m.). Jis taip pat buvo vienas simpatiškiausių šachmatų meistrų ir tapo žaidimo senbuviu, į kurį kiti kreipdavosi patarimo ar arbitro.

Jo statusas

Anderssenas niekada nebuvo pasaulio čempionas, nes "dar nebuvo oficialios čempionato sąvokos ar priemonių, kuriomis jis galėtų būti suteiktas... Pasaulio čempionatą sukūrė Wilhelmas Steinitzas (1836-1900)... Pirmosios pasaulio čempionato rungtynės įvyko 1886 m."... Taip pat: "Vilhelmas Šteinicas... buvo pirmasis asmuo, kuris naudojosi pasaulio čempiono titulu...".

Matematikas

Anderssenas dirbo matematikos mokytoju Breslau (dabar Vroclavas). Apie 1862 m. jis tapo profesoriumi, o 1865 m. sausį jam buvo suteikti garbės daktaro ir magistro laipsniai. Šie garbingi apdovanojimai buvo skirti ne už šachmatus, tačiau apie pedagoginę jo karjeros dalį žinoma nedaug.

Klausimai ir atsakymai

K: Kas buvo Karlas Ernstas Adolfas Andersenas?

A: Karlas Ernstas Adolfas Andersenas buvo vokiečių šachmatų meistras ir matematikos mokytojas, kuris 1851-1870 m. buvo pripažintas geriausiu pasaulio šachmatininku.

K: Kokius turnyrus jis laimėjo?

A: Jis laimėjo tris didžiuosius tarptautinius turnyrus - pirmąjį 1851 m. Londone, po to 1862 m. Londone ir 1870 m. Baden Badene.

K: Ar jis kada nors pralaimėjo kokias nors rungtynes?

A: Taip, 1858 m. jis pralaimėjo Paului Morphy, o 1866 m. - Steinitzui.

K: Kokia dar veikla, be šachmatų, pasižymėjo Anderssenas?

A: Jis taip pat buvo šachmatų uždavinių autorius.

K: Kaip sėkmingai Anderssenas žaidė turnyruose?

A: Jis tapo sėkmingiausiu turnyrų žaidėju Europoje, laimėjęs daugiau nei pusę varžybų, kuriose dalyvavo, įskaitant 1870 m. Baden Badeno turnyrą, kuris prilygsta šiuolaikiniams stiprių GM turnyrams.

K: Kuo Anderssenas garsus šiandien?

A: Jis iki šiol garsėja savo puikiu pasiaukojančiu žaidimu puolime, ypač "Nemirtingoje partijoje" (1851 m.) ir "Amžinai žalioje partijoje" (1852 m.).

Klausimas: Kaip kiti jį vertino jam esant gyvam?

A: Kiti į jį žiūrėjo kaip į žaidimo senbuvį, į kurį kreipdavosi patarimo ar arbitro.