Theogenes

Teogenas buvo vienas didžiausių Senovės Graikijos atletų. Jis gimė V a. pradžioje Thaso mieste to paties pavadinimo saloje Egėjo jūroje. Jis buvo boksininkas ir pankrationistas.

Olimpinėse žaidynėse jis iškovojo dvi pergales. Viena iš jų buvo bokso (480 m. pr. m. e.), kita - pankrationo (476 m. pr. m. e.) varžybose. Pitijos žaidynėse jis tris kartus laimėjo bokso rungtyje, Istmijos žaidynėse - devynis kartus bokso rungtyje ir vieną kartą pankrationo rungtyje, o Nemėjos žaidynėse - devynis kartus bokso rungtyje. Jis taip pat laimėjo ilgų nuotolių lenktynes Argoso žaidynėse. Jis iškovojo dar 1300 pergalių mažesnėse žaidynėse.

Neabejotina, kad po mirties Teogenas buvo garbinamas kaip dievas Tase. Vienas iš jo priešų nuplakė jo statulą. Ji nukrito ir mirtinai jį sudaužė. Taso gyventojai įmetė statulą į jūrą. Ji buvo sutepta krauju. Po šio veiksmo laukai nederėjo. Taso gyventojai ištraukė statulą iš jūros ir pastatė ją atgal į vietą. Garbinimas tęsėsi. Buvo sakoma, kad Teogenas gydo ligas.

Du boksininkai ir trenerisZoom
Du boksininkai ir treneris

Klausimai ir atsakymai

K: Kas buvo Teogenas?

Atsakymas: Teogenas buvo vienas didžiausių Senovės Graikijos sportininkų, gimęs V a. pradžioje Taso mieste, kuris buvo boksininkas ir pankrationistas.

K: Kokiose sporto šakose Teogenas laimėjo olimpinėse žaidynėse?

A: Teogenas olimpinėse žaidynėse iškovojo dvi pergales: 480 m. pr. m. e. bokso varžybose, o 476 m. pr. m. e. - pankrationo varžybose.

K: Kiek kartų Teogenas laimėjo bokso varžybose Pitijos žaidynėse?

Atsakymas: Teogenas Pitijos žaidynėse tris kartus laimėjo bokso varžybas.

K: Kuriose žaidynėse Teogenas devynis kartus laimėjo bokse ir vieną kartą pankrationo varžybose?

A: Teogenas devynis kartus laimėjo bokso ir vieną kartą pankrationo varžybas Istmo žaidynėse.

K: Ką darė Taso gyventojai, kai vienas iš Teogeno priešų nuplakė jo statulą?

Atsakymas: Kai vienas Teogeno priešų plakė jo statulą, ši nukrito ir mirtinai jį sutraiškė. Tada Taso gyventojai įmetė statulą į jūrą, kuri nusidažė krauju. Po šio poelgio laukai nederėjo, todėl Taso gyventojai ištraukė statulą iš jūros ir pastatė ją atgal į vietą, kur toliau buvo garbinama.

Klausimas: Kaip buvo garbinamas Teogenas po jo mirties?

A: Neabejotina, kad po mirties Teogenas Tase buvo garbinamas kaip dievas.